לא מוכרים חלקים לרכבים!

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

עתיד הניידות: מגמות ותחזיות

תוכן עניינים
קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

לתיאום פגישה או שיחה טלפונית אנא צרו קשר

המאמר נכתב ע"י "היפר – קונה רכבים לפירוק " החברה המובילה לקניית רכבים לפירוק ולנסיעה, יד שניה ולגריטה

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

פוסט זה בבלוג מתעמק בעתיד של ניידות, בוחן מגמות וביצוע תחזיות על סמך ההתקדמות הטכנולוגית הנוכחית ותמורות חברתיות. מכלי רכב אוטונומיים ועד לתחבורה ירוקה, אנו חוקרים את הטכנולוגיות המעצבות את העתיד של האופן בו אנו נעים.

1. 'האם אנחנו בדרך לאוטונומיה?' – עלייתם של כלי רכב אוטונומיים

עלייתם של כלי רכב אוטונומיים הייתה נושא חם בתחום הניידות, המבטיח לחולל מהפכה בדרך שבה אנו נוסעים. עם התקדמות הטכנולוגיה וההתפתחות המהירה של בינה מלאכותית, מכוניות בנהיגה עצמית הופכות למציאות מוחשית ולא לחלום רחוק. חברות כמו Tesla, Waymo ואובר מובילות את הדרך בבדיקות והטמעת טכנולוגיית רכב אוטונומי, ומציגות את הפוטנציאל לתחבורה בטוחה ויעילה יותר. לכלי רכב אלו יש את היכולת לצמצם תאונות הנגרמות כתוצאה מטעויות אנוש, לייעל את זרימת התנועה ולספק פתרונות ניידות לאנשים עם מוגבלות בניידות. עם זאת, עדיין יש לטפל באתגרים כמו מכשולים רגולטוריים, קבלת הציבור ושיקולים אתיים לפני שרכבים אוטונומיים יכולים להפוך למיינסטרים. למרות האתגרים הללו, נראה שעתיד הניידות הולך לכיוון אוטונומי יותר, שבו מכוניות בנהיגה עצמית הן לא רק חידוש אלא אמצעי תחבורה נפוץ. הדרך לאוטונומיה רצופה באפשרויות, והמסע לעבר כלי רכב אוטונומיים לחלוטין הוא מסע מרגש שימשיך לעצב את עתיד הניידות.

2. 'ירוק הוא השחור החדש' – המעבר לעבר תחבורה בת קיימא

המעבר לעבר תחבורה בת קיימא צובר תאוצה ככל שהעולם מכיר יותר ויותר בצורך הדחוף להפחית את פליטת הפחמן ולהילחם בשינויי האקלים. תחת שינוי פרדיגמה זה, צצות מספר מגמות מפתח, המניעות את השינוי לעבר פתרונות תחבורה ירוקים יותר.

1. רכבים חשמליים (EV) המובילים את המטען:
כלי רכב חשמליים (EVs) הופיעו כראש הדף בדחיפה לתחבורה בת קיימא. עם ההתקדמות בטכנולוגיית הסוללה והתשתית המתרחבת עבור עמדות טעינה, רכבי החשמל הופכים לנגישים ומעשיים יותר לשימוש יומיומי. יצרניות רכב גדולות משקיעות רבות בפיתוח דגמים חשמליים, במטרה להוציא בהדרגה את מנועי הבעירה הפנימית בעתיד הקרוב.

  • 2. התחבורה הציבורית הומצאה מחדש:
    גם מערכות התחבורה הציבורית עוברות שינוי ירוק כדי להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהן. ערים ברחבי העולם משקיעות באוטובוסים חשמליים, חשמליות ורכבות כדי לספק אפשרויות תחבורה המונים נקיות ויעילות. בנוסף, יוזמות כגון תוכניות שיתוף אופניים ותשתיות ידידותיות להולכי רגל מקדמות מעבר לכיוון דרכי תחבורה בר-קיימא יותר בתוך אזורים עירוניים.
  • 3. חלופות דלק בר קיימא:
    בנוסף לחשמול, תעשיית התחבורה בוחנת דלקים בר-קיימא חלופיים להנעת כלי רכב. דלק ביולוגי, תאי דלק מימן ודלקים סינתטיים מפותחים כאפשרויות ברות קיימא להפחתת התלות בדלקים מאובנים. דלקים אלטרנטיביים אלו מציעים פוטנציאל להפחית את פליטת גזי חממה ולסלול את הדרך לעבר מערכת תחבורה בת קיימא יותר.

3. 'השמיים הם לא הגבול' – חקר הפוטנציאל של ניידות אווירית

השמיים אינם הגבול בכל הנוגע לעתיד הניידות, מכיוון שהמושג של ניידות אווירית מתעופף בדרכים חדשניות. כלי טיס בלתי מאוישים (מל"טים) או מל"טים כבר עושים מהפכה בתעשיות שונות, משירותי משלוח ועד לניטור חקלאי. עם זאת, הפוטנציאל של ניידות אווירית משתרע מעבר לרחפנים, עם פיתוח של ניידות אווירית עירונית (UAM) ומוניות מעופפות שעומדות לשנות את האופן שבו אנו נוסעים בתוך ובין ערים.

טכנולוגיות מתקדמות כגון מטוסי המראה ונחיתה אנכית (VTOL) מתוכננות לנווט נופים עירוניים ביעילות, ומציעות מימד חדש לתחבורה עירונית. חברות כמו אובר, איירבוס ובואינג משקיעות בפיתוח מוניות מעופפות שיוכלו יום אחד להסיט את הנוסעים מעל רחובות העיר העמוסים, להפחית את זמני הנסיעה ופליטת הפחמן. גופי הפיקוח פועלים לקביעת קווים מנחים לשילוב בטוח ויעיל של ניידות אווירית בתשתית המרחב האווירי הקיים, וסוללים את הדרך לעידן חדש של תחבורה.

4. 'האם התחום הדיגיטלי יעצב מחדש את המסעות הפיזיים שלנו?' – ההשפעה של מציאות מדומה ורבודה על ניידות

טכנולוגיות של מציאות מדומה ורבודה (VR/AR) מוכנות לחולל מהפכה באופן שבו אנו חווים את העולם סביבנו ומתקשרים איתו, כולל אפשרויות הניידות שלנו. על ידי שכבת מידע דיגיטלי על הסביבה הפיזית, VR/AR יכול לשפר את הניווט, לספק נתונים בזמן אמת על אפשרויות תחבורה וליצור חוויות סוחפות למטיילים. לטכנולוגיות אלו יש פוטנציאל לשנות את הדרך בה אנו מתכננים, חווים ומנווטים את המסעות הפיזיים שלנו, ולטשטש את הקווים בין התחום הדיגיטלי והפיזי.

תארו לעצמכם עתיד שבו הנוסעים יכולים להרכיב זוג משקפי AR המציגים מידע על תחבורה בזמן אמת, כגון לוחות זמנים של אוטובוסים, עיכובים ברכבת או אפשרויות זמינות לשיתוף נסיעות, ישירות בשדה הראייה שלהם. שילוב חלק זה של מידע דיגיטלי בסביבה הפיזית שלנו יכול לייעל את תהליך קבלת ההחלטות, לשפר את תכנון המסלול ולשפר את חווית הנסיעה הכוללת. בנוסף, סימולציות VR יכולות להציע סיורים וירטואליים ביעדים, המאפשרים לנוסעים לחקור מסלולים ודרכי תחבורה לפני שהם יוצאים למסע שלהם.

ככל שאנו מתקדמים למאה ה-21, עתיד הניידות נראה בהיר ומרגש. עם התקדמות הטכנולוגיה ודגש גדול יותר על חיים בר קיימא, הדרכים שלנו להתנייד עומדות להשתנות באופן דרמטי. עם זאת, חיוני להבטיח שהשינויים הללו יהיו נגישים ומועילים לכולם, כדי ליצור עתיד כולל באמת של ניידות.

השירותים שלנו

קונה רכבים לפירוק מכל הסוגים

רכישת רכבים לפירוק יכולה להציע שפע של יתרונות הן לאנשים פרטיים והן לעסקים בתעשיית הרכב. ראשית, הוא מספק הזדמנות לרכוש חלקים ורכיבים בעלי ערך בשבריר מהעלות בהשוואה לרכישת חדשים.

רכבים שעברו תאונה ובכל מצב

אנו קונים ממך את כל סוגי הרכבים אחרי תאונה מכל סוג ומכוניות בכל המצבים, גם אם הרכב "טוטאלוס" ונראה לך שאין ו"לא" יצא ממנו כלום אנו מבטיחים לכם שכן תוכלו להרוויח עליו כסף.

רכבים לגריטה

לי רכב שהגיעו לסוף חייהם, התפיסה הרווחת היא שהם לא יותר מאשר זבל חסר ערך. עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. למעשה, לרכבים שנגרטים יש ערך כלכלי משמעותי שלעיתים לא מורגש.

קונה רכבים יד 2

ניווט בעולם של מכוניות יד שנייה יכול להיות תהליך מייאש. פוסט בלוג זה נועד להדריך קונים פוטנציאליים במסע של רכישת רכב יד שנייה, לדון ביתרונות, במלכודות הפוטנציאליות, ומתן עצות חיוניות.

קונה רכבים לנסיעה

תכנון טיול בכביש דורש שיקולים רבים ואחד החשובים ביותר הוא סוג הרכב שבו תשתמשו. פוסט זה בבלוג מספק תובנות חשובות כיצד לבחור את המכונית המתאימה לטיול שלך.

הורדת רכב מהכביש

אז אתם בטח שואלים את עצמכם מה קורה עם הרכב שלכם אחרי שאנו קונים מכם אותו? (במחיר הכי הוגן בשוק) אז ככה, אנו נפרק אותו לגורמים ולאחר מכן נמשיך למחזר עד שיהפוך לתוצר חדש.

מאמרים נוספים

אזורי שירות

שאלות נפוצות
פירוק רכב מה זה אומר בעצם?

כאשר הרכב שלכם לקיצו  ואינו משמש אתכם יותר, באפשרותכם למכור אותו לחברה שמתמחה בפירוק רכבים. מיד לאחר מכירתו, הרכב שלכם יועבר בצורה מבוקרת למגרש הפירוק, במגרש בפירוק יפורקו ממנו שת כל חלקיו הפנימיים. וכמו כן, המתכות שלו יעברו לגריטה ולמחזור ברזל.

לעיתים קרובות אנו רואים שמכירת רכבים לפירוק מתבצעת לאחר מעורבות בתאונה כלשהי שבעקבותיה הרכב הוגדר כטוטאלוס ואינו יכול להיות מתוקן (או שעלות התיקון גבוהה מערך האוטו) והוא מושבת וכאשר הורידו אותו מהכביש. יש לפנות לפירוק רכבים כאשר מדובר ברכב ישן שאחזקתו יקרה, או שהתקלות שלו מרובות והסיכוי למכור אותו בשוק הפרטי נמוך.

כידוע לנו, בעבר מדינת ישראל הפעילה תכנית "גריטה ממשלתית" במגרשי פירוק מורשים בלבד, וזאת בכדיי שהתכנית שנועדה להקטין את זיהום האוויר ולעודד אנשים להחליף לרכבים חדשים יותר שפולטים מעט אוויר "מלוכלך".
כיום פירוק רכבים מתבצע באופן פרטי במגרשי פירוק שפזורים בכל רחבי הארץ. אנו ממליצים לכם מאוד לוודא שמדובר במגרש פירוק אמין ומקצועי עם אוזן קשבת וזמינות יתרה, כל זאת  בכדי שהרכב שמכרתם לפירוק לא יחזור אל הכביש בעתיד.

שאלת השאלות! אתם לא לבד, ישנם הרבה בעלי רכבים שמבצעים מכירה של לפירוק, רכב שלא נוסע או מושבת למגרש הפירוק. ומגרשי הפירוק קונים גם רכבים שירדו מהכביש ולא כשירים לנסיעה או שלא יכולים להניע אפילו. כתוצאה מכך ולעזרה ללקוחות, ישנם אל מעט מגרשי פירוק אשר מספקים שירותי גרירה ממקום הימצאו של הרכב (אצלנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" תקבלו גרירה במתנה על כל מכירה!

זאת שאלה כללית משתנה מרכב לרכב וכל מקרה לגופו, אבל ברוב המקרים, התשלום עבור רכב לפירוק משתנה בהתאם לסוג הרכב, שנתון הייצור שלו ומצב הרכב, האם הוא נוסע? האם הוא מושבת? וכו'. ברוב המקרים, התשלום על הרכב יעמוד על כ- 10% מערכו.

לפני שאנו מבצעים מכירה של הרכב שלנו למגרש פירוק רכבים, יש לגשת ל"משרד הרישוי" ולבטל את הרישיון של הרכב. את ביטול הרישיון תוכלו לעשות בעצמכם, או על ידי מיופה כוח מטעמכם, כשעליכם להגיע עם תעודת זהות ורישיון הרכב ולמלא בקשה לביטול רישום הרכב. לאחר הגשת הבקשה, תקבלו אישור זמני ל- 48 שעות לנסיעה ברכב עד למגרש הפירוק, ולאחר מכן יהיה אסור לנהוג בו. אנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" נעשה את כל העבודה ה"שחורה" במקומכם ולא תצטרכו לעשות כלום!

כמו שהזכרנו למעלה, בעבר אכן  הייתה תכנית "גריטת רכבים" מטעם המדינה אולם היא כבר הסתיימה.
התכנית הוקמה במטרה לצמצם באופן משמעותי את כמות הרכבים הישנים, אלו שהם בני למעלה מ-20 שנה, שמזהמים ואינם בטיחותיים על הכביש. במסגרת התכנית בעלי רכבים קיבלו תמריץ כלכלי של 3,000 ₪ בתמורה לגריטת הרכב שלהם. עם זאת הרכבים נדרשו לעמוד בקריטריונים שונים כדי לקבל את התמריץ.

קישורים למידע חיוני

לקוחות ממליצים

אביב סער
קרא עוד
תודה לרפאל על השירות האיכותי, אזה בנאדם, אמין מאד, אני ממליץ לכל מי שיש רכב לפירוק שיצור קשר עם פירוקי
רוני משה
קרא עוד
תודה רבה לצוות פירוקי, נתנו לי הערכת מחיר בטלפון, הגיעו ראו את הרכב וגררו אותי, אני בהחלט ממליץ על החברה האלה.
רמי עגמון
קרא עוד
הייתה ברשותי מזדה ישנה, ישבה המון זמן בחניה ליד הבית, רציתי להעיף אותה לפח, דיברתי עם פירוקי באו שילמו מזומן ולקחו את הרכב, תענוג
שי ניסן
קרא עוד
הגיע אלי מהר, קנה את הרכב תוך 10 דקות קיבלתי תשלום במזומן והעברת בעלות ,ממש מקצועי ואמין מומלץ מאוד.
יוסף כרמית
קרא עוד
מהשיחה הראשונה עד שכבר מכרתי את האוטו ונפטרתי ממנו לא עברה אפילו שעה אחת! רפאל התותח תמשיך ככה!
אילנית הרוש
קרא עוד
חייגתי, ענה לי בחור בשם רפאל, עוד מהשיחה קיבלתי ייעוץ ואת כל ההסברים, בסוף החלטתי שאני כן הולכת על זה. תודה לרפאל האלוף.
אלון יצחק
קרא עוד
חיפשתי באינטרנט והגעתי לכמה אנשים שלא כל כך היה להם סבלנות להסביר לי, עד שהגעתי לרפאל ועוד מהשיחה הבנתי שלו אני רוצה למכור את הרכב וככה היה. יישר כח!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן