לא מוכרים חלקים לרכבים!

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

הכלכלה של בעלות על רכב

תוכן עניינים
קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

לתיאום פגישה או שיחה טלפונית אנא צרו קשר

המאמר נכתב ע"י "היפר – קונה רכבים לפירוק " החברה המובילה לקניית רכבים לפירוק ולנסיעה, יד שניה ולגריטה

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

פוסט זה בבלוג דן בכלכלה של בעלות על רכב, בוחן את ההשלכות הכספיות הכרוכות ברכישה, תחזוקה ושימוש במכונית. מטרתו היא לספק הבנה מעמיקה של העלויות הנסתרות, הפחת, ההשפעה הסביבתית והאפשרויות החלופיות, ולסייע לבעלי רכב פוטנציאליים לקבל החלטות מושכלות.

העלויות הנסתרות של בעלות על רכב: האם אתה מודע לחלוטין?

בעלות על רכב חורגת ממחיר הרכישה הראשוני וההוצאות החודשיות. ישנן עלויות נסתרות רבות שאנשים רבים עשויים שלא לקחת בחשבון כאשר מחליטים לקנות רכב. תחזוקה ותיקונים יכולים להצטבר במהירות, במיוחד כשמכונית מזדקנת. דמי ביטוח, דמי רישום ומיסים הם הוצאות שוטפות שעלולות להלחיץ את התקציב שלך. בנוסף, עלויות הדלק, דמי החניה והאגרה יכולים להשפיע באופן משמעותי על ההוצאה הכוללת שלך על תחבורה. זה חיוני ליחידים להעריך בקפידה את העלויות הנסתרות הללו לפני שהם מתחייבים לבעלות על רכב כדי לקבל החלטה פיננסית מושכלת.

אנשים רבים מזלזלים בעלות האמיתית של בעלות על רכב, ולעתים קרובות מתמקדים אך ורק בהלוואה החודשית או בתשלומי החכירה. עם זאת, המציאות היא שעלות הבעלות הכוללת כוללת גורמים שונים שיכולים להצטבר עם הזמן. מתחזוקה שוטפת כמו החלפת שמן וסיבובי צמיגים ועד לתיקונים בלתי צפויים לבלאי, עלויות התחזוקה של בעלות על רכב יכולות להיות משמעותיות. יתרה מכך, פרמיות הביטוח עשויות להשתנות בהתאם לגורמים כמו רישום הנהיגה שלך, מיקום וסוג הרכב שבבעלותך. עלויות נסתרות אלו עלולות לתפוס את הבעלים לא מוכנים אם לא מתחשבים בתכנון התקציב שלהם.

פחת: 'מכונית היא ההשקעה הגרועה ביותר שאתה יכול לעשות'. אתה מסכים?

פחת:
'מכונית היא ההשקעה הגרועה ביותר שאתה יכול לעשות'. אתה מסכים?:

  • הבנת פחת:
    פחת הוא גורם משמעותי בעלות הכוללת של בעלות על רכב. כפי שצוין קודם לכן, ברגע שאתה מסיע מכונית חדשה מחוץ למגרש הסוכנות, היא מתחילה לאבד מערכה. שיעור הפחת יכול להשתנות בהתאם לגורמים כמו מותג ודגם הרכב, גילו, קילומטראז' ומצבו הכללי. בעוד שמכוניות מסוימות מחזיקות בערכן טוב יותר מאחרות, עובדה ידועה היא שרוב הרכבים פוחתים עם הזמן. ירידת ערך מתמשכת זו עלולה להיות מציאות קשה עבור בעלי רכב, במיוחד אלה שמחפשים למכור או לסחור ברכבים שלהם בעתיד.
  • ההשפעה על ערך מכירה חוזרת:
    אחת ההשלכות המשמעותיות ביותר של ירידת ערך היא השפעתו על ערך המכירה החוזרת של מכונית. ככל שערך הרכב יורד עם הזמן, בעלים עלולים למצוא את עצמם במצב שבו הם חייבים על הלוואת הרכב שלהם יותר ממה ששווה הרכב. הון עצמי שלילי זה יכול להפוך את זה למאתגר למכור או לסחור במכונית מבלי לחטוף מכה כספית. בנוסף, הפחת המהיר של יצרנים ודגמים מסוימים עלול לגרום להפסדים משמעותיים לבעלים שאולי ציפו שהרכבים שלהם ישמרו על ערך רב יותר.

ההשפעה הסביבתית של בעלות על רכב: האם הגיע הזמן לחשוב מחדש על הבחירות שלנו?

לבעלות על רכב יש השפעה סביבתית משמעותית שאי אפשר להתעלם ממנה. שריפה של דלקים מאובנים במכוניות תורמת לזיהום אוויר, פליטת גזי חממה ושינויי אקלים. ככל שמספר המכוניות על הכביש ממשיך לעלות, כך גם הזיהום וההידרדרות הסביבתית הקשורים בהן. בנוסף, לייצור ולסילוק של מכוניות יש גם השלכות שליליות על הסביבה, החל מיצוי חומרי גלם ועד לייצור פסולת.

ככל שהחששות לגבי שינויי אקלים וקיימות סביבתית גדלים, רבים מפקפקים בכדאיות ארוכת הטווח של מערכת התחבורה הנוכחית שלנו הממוקדת במכונית. חשיבה מחודשת על ההסתמכות שלנו על כלי רכב אישיים ובחינת דרכי תחבורה חלופיות עשויות להיות המפתח להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולהפחתת ההשפעה הסביבתית של בעלות על מכוניות. המעבר הזה לאפשרויות תחבורה בנות קיימא יותר, כגון תחבורה ציבורית, רכיבה על אופניים ושירותי שיתוף מכוניות, יכול לא רק לעזור להקל על הלחצים הסביבתיים אלא גם להוביל לשיפור באיכות האוויר ואיכות החיים הכוללת באזורים עירוניים.

בחינת חלופות: האם שיתוף רכב, תחבורה ציבורית או רכיבה על אופניים יכולים להיות הפתרון?

בעודנו מנווטים באתגרים שמציבה בעלות מסורתית על מכוניות, חקירת דרכי תחבורה חלופיות מופיעה כפתרון מבטיח. שירותי שיתוף רכב, כגון Zipcar ו-Car2Go, מציעים לאנשים פרטיים את הנוחות של גישה לרכב ללא התחייבות מלאה של בעלות. מודל זה לא רק מפחית את הנטל הכספי הכרוך בתחזוקת מכונית אלא גם מקדם שימוש בר-קיימא יותר במשאבים על ידי מיצוי היעילות של כל רכב. אימוץ שיתוף מכוניות יכול להוביל לפחות מכוניות על הכביש, ובכך להפחית את עומסי התנועה והפליטות.

למערכות התחבורה הציבורית תפקיד מכריע במתן אפשרויות תחבורה יעילות ונגישות לתושבים העירוניים. על ידי השקעה בתשתית תחבורה ציבורית איתנה, ערים יכולות לעודד יותר אנשים לבחור באוטובוסים, רכבות ורכבת תחתית במקום להסתמך על מכוניות אישיות. קידום השימוש בתחבורה ציבורית לא רק מפחית את טביעות הרגל הפחמניות האישיות, אלא גם תורם לסביבה עירונית מקושרת יותר וניתנת למגורים. יתרה מכך, יוזמות כגון תוכניות שיתוף אופניים ושבילי רכיבה ייעודיים יכולים לתמרץ אנשים לבחור ברכיבה על אופניים כאמצעי תחבורה נקי ובריא. רכיבה על אופניים לא רק מפחיתה את פליטת הפחמן אלא גם מקדמת פעילות גופנית ומשפרת את בריאות הציבור הכללית.

לסיכום, הכלכלה של בעלות על רכב היא רבת פנים ודורשת הבנה מקיפה. בעוד שבעלות על רכב עשויה לספק נוחות, העלויות הנלוות וההשפעה הסביבתית הן שיקולים משמעותיים. לפיכך, בעלי רכב פוטנציאליים חייבים לשקול את הגורמים הללו בקפידה ולבחון חלופות כמו שיתוף מכוניות, תחבורה ציבורית או רכיבה על אופניים, שעשויות להתגלות כחסכוניות ובת קיימא יותר.

השירותים שלנו

קונה רכבים לפירוק מכל הסוגים

רכישת רכבים לפירוק יכולה להציע שפע של יתרונות הן לאנשים פרטיים והן לעסקים בתעשיית הרכב. ראשית, הוא מספק הזדמנות לרכוש חלקים ורכיבים בעלי ערך בשבריר מהעלות בהשוואה לרכישת חדשים.

רכבים שעברו תאונה ובכל מצב

אנו קונים ממך את כל סוגי הרכבים אחרי תאונה מכל סוג ומכוניות בכל המצבים, גם אם הרכב "טוטאלוס" ונראה לך שאין ו"לא" יצא ממנו כלום אנו מבטיחים לכם שכן תוכלו להרוויח עליו כסף.

רכבים לגריטה

לי רכב שהגיעו לסוף חייהם, התפיסה הרווחת היא שהם לא יותר מאשר זבל חסר ערך. עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. למעשה, לרכבים שנגרטים יש ערך כלכלי משמעותי שלעיתים לא מורגש.

קונה רכבים יד 2

ניווט בעולם של מכוניות יד שנייה יכול להיות תהליך מייאש. פוסט בלוג זה נועד להדריך קונים פוטנציאליים במסע של רכישת רכב יד שנייה, לדון ביתרונות, במלכודות הפוטנציאליות, ומתן עצות חיוניות.

קונה רכבים לנסיעה

תכנון טיול בכביש דורש שיקולים רבים ואחד החשובים ביותר הוא סוג הרכב שבו תשתמשו. פוסט זה בבלוג מספק תובנות חשובות כיצד לבחור את המכונית המתאימה לטיול שלך.

הורדת רכב מהכביש

אז אתם בטח שואלים את עצמכם מה קורה עם הרכב שלכם אחרי שאנו קונים מכם אותו? (במחיר הכי הוגן בשוק) אז ככה, אנו נפרק אותו לגורמים ולאחר מכן נמשיך למחזר עד שיהפוך לתוצר חדש.

מאמרים נוספים

אזורי שירות

שאלות נפוצות
פירוק רכב מה זה אומר בעצם?

כאשר הרכב שלכם לקיצו  ואינו משמש אתכם יותר, באפשרותכם למכור אותו לחברה שמתמחה בפירוק רכבים. מיד לאחר מכירתו, הרכב שלכם יועבר בצורה מבוקרת למגרש הפירוק, במגרש בפירוק יפורקו ממנו שת כל חלקיו הפנימיים. וכמו כן, המתכות שלו יעברו לגריטה ולמחזור ברזל.

לעיתים קרובות אנו רואים שמכירת רכבים לפירוק מתבצעת לאחר מעורבות בתאונה כלשהי שבעקבותיה הרכב הוגדר כטוטאלוס ואינו יכול להיות מתוקן (או שעלות התיקון גבוהה מערך האוטו) והוא מושבת וכאשר הורידו אותו מהכביש. יש לפנות לפירוק רכבים כאשר מדובר ברכב ישן שאחזקתו יקרה, או שהתקלות שלו מרובות והסיכוי למכור אותו בשוק הפרטי נמוך.

כידוע לנו, בעבר מדינת ישראל הפעילה תכנית "גריטה ממשלתית" במגרשי פירוק מורשים בלבד, וזאת בכדיי שהתכנית שנועדה להקטין את זיהום האוויר ולעודד אנשים להחליף לרכבים חדשים יותר שפולטים מעט אוויר "מלוכלך".
כיום פירוק רכבים מתבצע באופן פרטי במגרשי פירוק שפזורים בכל רחבי הארץ. אנו ממליצים לכם מאוד לוודא שמדובר במגרש פירוק אמין ומקצועי עם אוזן קשבת וזמינות יתרה, כל זאת  בכדי שהרכב שמכרתם לפירוק לא יחזור אל הכביש בעתיד.

שאלת השאלות! אתם לא לבד, ישנם הרבה בעלי רכבים שמבצעים מכירה של לפירוק, רכב שלא נוסע או מושבת למגרש הפירוק. ומגרשי הפירוק קונים גם רכבים שירדו מהכביש ולא כשירים לנסיעה או שלא יכולים להניע אפילו. כתוצאה מכך ולעזרה ללקוחות, ישנם אל מעט מגרשי פירוק אשר מספקים שירותי גרירה ממקום הימצאו של הרכב (אצלנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" תקבלו גרירה במתנה על כל מכירה!

זאת שאלה כללית משתנה מרכב לרכב וכל מקרה לגופו, אבל ברוב המקרים, התשלום עבור רכב לפירוק משתנה בהתאם לסוג הרכב, שנתון הייצור שלו ומצב הרכב, האם הוא נוסע? האם הוא מושבת? וכו'. ברוב המקרים, התשלום על הרכב יעמוד על כ- 10% מערכו.

לפני שאנו מבצעים מכירה של הרכב שלנו למגרש פירוק רכבים, יש לגשת ל"משרד הרישוי" ולבטל את הרישיון של הרכב. את ביטול הרישיון תוכלו לעשות בעצמכם, או על ידי מיופה כוח מטעמכם, כשעליכם להגיע עם תעודת זהות ורישיון הרכב ולמלא בקשה לביטול רישום הרכב. לאחר הגשת הבקשה, תקבלו אישור זמני ל- 48 שעות לנסיעה ברכב עד למגרש הפירוק, ולאחר מכן יהיה אסור לנהוג בו. אנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" נעשה את כל העבודה ה"שחורה" במקומכם ולא תצטרכו לעשות כלום!

כמו שהזכרנו למעלה, בעבר אכן  הייתה תכנית "גריטת רכבים" מטעם המדינה אולם היא כבר הסתיימה.
התכנית הוקמה במטרה לצמצם באופן משמעותי את כמות הרכבים הישנים, אלו שהם בני למעלה מ-20 שנה, שמזהמים ואינם בטיחותיים על הכביש. במסגרת התכנית בעלי רכבים קיבלו תמריץ כלכלי של 3,000 ₪ בתמורה לגריטת הרכב שלהם. עם זאת הרכבים נדרשו לעמוד בקריטריונים שונים כדי לקבל את התמריץ.

קישורים למידע חיוני

לקוחות ממליצים

אביב סער
קרא עוד
תודה לרפאל על השירות האיכותי, אזה בנאדם, אמין מאד, אני ממליץ לכל מי שיש רכב לפירוק שיצור קשר עם פירוקי
רוני משה
קרא עוד
תודה רבה לצוות פירוקי, נתנו לי הערכת מחיר בטלפון, הגיעו ראו את הרכב וגררו אותי, אני בהחלט ממליץ על החברה האלה.
רמי עגמון
קרא עוד
הייתה ברשותי מזדה ישנה, ישבה המון זמן בחניה ליד הבית, רציתי להעיף אותה לפח, דיברתי עם פירוקי באו שילמו מזומן ולקחו את הרכב, תענוג
שי ניסן
קרא עוד
הגיע אלי מהר, קנה את הרכב תוך 10 דקות קיבלתי תשלום במזומן והעברת בעלות ,ממש מקצועי ואמין מומלץ מאוד.
יוסף כרמית
קרא עוד
מהשיחה הראשונה עד שכבר מכרתי את האוטו ונפטרתי ממנו לא עברה אפילו שעה אחת! רפאל התותח תמשיך ככה!
אילנית הרוש
קרא עוד
חייגתי, ענה לי בחור בשם רפאל, עוד מהשיחה קיבלתי ייעוץ ואת כל ההסברים, בסוף החלטתי שאני כן הולכת על זה. תודה לרפאל האלוף.
אלון יצחק
קרא עוד
חיפשתי באינטרנט והגעתי לכמה אנשים שלא כל כך היה להם סבלנות להסביר לי, עד שהגעתי לרפאל ועוד מהשיחה הבנתי שלו אני רוצה למכור את הרכב וככה היה. יישר כח!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן