לא מוכרים חלקים לרכבים!

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

החשיבות של רכבים לפירוק אחראי

תוכן עניינים
קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

לתיאום פגישה או שיחה טלפונית אנא צרו קשר

המאמר נכתב ע"י "היפר – קונה רכבים לפירוק " החברה המובילה לקניית רכבים לפירוק ולנסיעה, יד שניה ולגריטה

קונה רכבים לפירוק ונסיעה, יד שניה ובמזומן - Hiper Car

בעידן של תודעה סביבתית גוברת, פירוק אחראי של כלי רכב הופיע כהיבט מכריע בפרקטיקות ברות קיימא. פוסט זה בבלוג מתמקד בחשיבותם של כלי רכב לפירוק אחראי, ומדגיש את היתרונות שהוא מציע לא רק לסביבה אלא גם לכלכלה.

הבנת פירוק רכב: מה זה באמת אומר?

פירוק רכב מתייחס לתהליך של פירוק כלי רכב סופיים כדי לשחזר רכיבים וחומרים בעלי ערך לשימוש חוזר או מיחזור. זה כרוך בפירוק שיטתי של כלי רכב, כגון מכוניות, משאיות ואופנועים, כדי להציל חלקים כמו מנועים, הילוכים, צמיגים ומתכות. על ידי פירוק כלי רכב לרכיבים הבסיסיים שלהם, ניתן להפיק חומרים הניתנים למחזור ולעשות בהם שימוש חוזר, בעוד חומרים מסוכנים ניתן להשליך בבטחה. המטרה של פירוק כלי רכב היא למקסם את שחזור המשאבים ולמזער את ההשפעה הסביבתית על ידי קידום שיטות קיימא בתעשיית הרכב.

פירוק רכב הוא תהליך מורכב ומוסדר הדורש ידע מיוחד, ציוד ומתקנים כדי להבטיח טיפול בטוח בחומרים שעלולים להיות מסוכנים. מפרקים מקצועיים פועלים לפי הנחיות קפדניות כדי להגן על הסביבה ובריאות האדם תוך שחזור משאבים יקרי ערך מכלי רכב סופיים. בנוסף, פירוק כלי רכב ממלא גם תפקיד מכריע בקידום עקרונות הכלכלה המעגלית על ידי הארכת תוחלת החיים של חומרים והפחתת הביקוש למשאבים חדשים. בסך הכל, הבנת המורכבות של פירוק כלי רכב חיונית לקידום שיטות אחראיות ובר-קיימא בתחום הרכב.

מדוע יש צורך בפירוק אחראי של כלי רכב?

פירוק אחראי של כלי רכב הכרחי כדי לצמצם את ההשפעה הסביבתית של כלי רכב סופיים ולקדם ניהול משאבים בר קיימא. על ידי פירוק כלי רכב בצורה אחראית לסביבה, נוכל למנוע מחומרים מסוכנים לזהם את הקרקע ואת מקורות המים ובכך להגן על מערכות אקולוגיות ובריאות הציבור. פירוק נכון גם מקל על שחזור ומיחזור של חומרים יקרי ערך כמו מתכות, פלסטיק וגומי, מפחית את הצורך במשאבים בתוליים ומפחית את צריכת האנרגיה בתהליכי ייצור. יתר על כן, פירוק אחראי מסייע למזער ייצור פסולת ומקדם שימוש חוזר ברכיבים, תורם לכלכלה מעגלית יותר. בסך הכל, תעדוף שיטות פירוק אחראי בתעשיית הרכב הוא חיוני להפחתת הזיהום הסביבתי וטיפוח עתיד בר-קיימא יותר.

'ההשפעה הסביבתית: האם זה באמת שווה את זה?'

'ההשפעה הסביבתית: האם זה באמת שווה את זה?'

כאשר בוחנים את ההשפעה הסביבתית של פירוק רכבים, מתברר שהיתרונות עולים בהרבה על העלויות. כלי רכב סופיים מכילים חומרים מסוכנים שונים כגון עופרת, כספית וקדמיום, אשר עלולים להוות סיכונים חמורים לסביבה אם אינם מטופלים כראוי. סילוק או פירוק לא נכון של כלי רכב אלו עלולים לגרום לזיהום קרקע ומים ולסכן את חיי הצומח והחי. על ידי יישום שיטות פירוק אחראיות, נוכל לצמצם ביעילות את הסיכונים הללו ולמנוע נזק סביבתי ארוך טווח. מיחזור חומרים יקרי ערך מכלי רכב לא רק שומר על משאבי טבע אלא גם מפחית את פליטת גזי חממה וצריכת אנרגיה הקשורה לתהליכי כרייה וייצור. יתרה מזאת, שימוש חוזר ברכיבים וחלקים מכלי רכב מפורקים עוזר להאריך את מחזור החיים שלהם, להפחית את הביקוש למשאבים חדשים ולמזער את ייצור הפסולת. לסיכום, היתרונות הסביבתיים של פירוק רכב אחראי ברורים, מה שהופך אותו למאמץ כדאי לשימור הפלנטה שלנו.

"הפרספקטיבה הכלכלית: 'כסף כן גדל על העצים'"

מנקודת מבט כלכלית, פירוק אחראי של כלי רכב לא רק תורם לקיימות סביבתית אלא גם מציג הזדמנויות משתלמות לעסקים. תעשיית המיחזור הקשורה לרכבים סופיים היא מגזר משגשג שמייצר הכנסות באמצעות מיצוי ועיבוד של חומרים יקרי ערך כמו פלדה, אלומיניום ונחושת. על ידי חילוץ ומיחזור חומרים אלה, חברות יכולות להפחית את עלויות הייצור ולהציע מחירים תחרותיים למוצרים חדשים. בנוסף, מכירה חוזרת של רכיבים וחלקים מחודשים מרכבים מפורקים יוצרת שוק משני הפונה לצרכנים המחפשים חלופות חסכוניות לקניית חלקים חדשים. זה ממריץ צמיחה כלכלית, מטפח יצירת מקומות עבודה ומקדם כלכלה מעגלית שבה משאבים מנוצלים ביעילות ובקיימות. בסך הכל, אימוץ נוהלי פירוק אחראי לא רק מועיל לסביבה אלא גם מתגמל כלכלית בטווח הארוך.

לסיכום, פירוק רכב אחראי עומד כחלק חשוב של עתיד בר קיימא. זה לא רק מפחית את ההשפעה הסביבתית אלא גם מספק יתרונות כלכליים בצורה של יצירת מקומות עבודה ושימור משאבים. ככל שאנו הופכים מודעים יותר לטביעת הרגל הסביבתית שלנו, חיוני שנמשיך להשקיע ולקדם את הפרקטיקות הללו.

השירותים שלנו

קונה רכבים לפירוק מכל הסוגים

רכישת רכבים לפירוק יכולה להציע שפע של יתרונות הן לאנשים פרטיים והן לעסקים בתעשיית הרכב. ראשית, הוא מספק הזדמנות לרכוש חלקים ורכיבים בעלי ערך בשבריר מהעלות בהשוואה לרכישת חדשים.

רכבים שעברו תאונה ובכל מצב

אנו קונים ממך את כל סוגי הרכבים אחרי תאונה מכל סוג ומכוניות בכל המצבים, גם אם הרכב "טוטאלוס" ונראה לך שאין ו"לא" יצא ממנו כלום אנו מבטיחים לכם שכן תוכלו להרוויח עליו כסף.

רכבים לגריטה

לי רכב שהגיעו לסוף חייהם, התפיסה הרווחת היא שהם לא יותר מאשר זבל חסר ערך. עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. למעשה, לרכבים שנגרטים יש ערך כלכלי משמעותי שלעיתים לא מורגש.

קונה רכבים יד 2

ניווט בעולם של מכוניות יד שנייה יכול להיות תהליך מייאש. פוסט בלוג זה נועד להדריך קונים פוטנציאליים במסע של רכישת רכב יד שנייה, לדון ביתרונות, במלכודות הפוטנציאליות, ומתן עצות חיוניות.

קונה רכבים לנסיעה

תכנון טיול בכביש דורש שיקולים רבים ואחד החשובים ביותר הוא סוג הרכב שבו תשתמשו. פוסט זה בבלוג מספק תובנות חשובות כיצד לבחור את המכונית המתאימה לטיול שלך.

הורדת רכב מהכביש

אז אתם בטח שואלים את עצמכם מה קורה עם הרכב שלכם אחרי שאנו קונים מכם אותו? (במחיר הכי הוגן בשוק) אז ככה, אנו נפרק אותו לגורמים ולאחר מכן נמשיך למחזר עד שיהפוך לתוצר חדש.

מאמרים נוספים

אזורי שירות

שאלות נפוצות
פירוק רכב מה זה אומר בעצם?

כאשר הרכב שלכם לקיצו  ואינו משמש אתכם יותר, באפשרותכם למכור אותו לחברה שמתמחה בפירוק רכבים. מיד לאחר מכירתו, הרכב שלכם יועבר בצורה מבוקרת למגרש הפירוק, במגרש בפירוק יפורקו ממנו שת כל חלקיו הפנימיים. וכמו כן, המתכות שלו יעברו לגריטה ולמחזור ברזל.

לעיתים קרובות אנו רואים שמכירת רכבים לפירוק מתבצעת לאחר מעורבות בתאונה כלשהי שבעקבותיה הרכב הוגדר כטוטאלוס ואינו יכול להיות מתוקן (או שעלות התיקון גבוהה מערך האוטו) והוא מושבת וכאשר הורידו אותו מהכביש. יש לפנות לפירוק רכבים כאשר מדובר ברכב ישן שאחזקתו יקרה, או שהתקלות שלו מרובות והסיכוי למכור אותו בשוק הפרטי נמוך.

כידוע לנו, בעבר מדינת ישראל הפעילה תכנית "גריטה ממשלתית" במגרשי פירוק מורשים בלבד, וזאת בכדיי שהתכנית שנועדה להקטין את זיהום האוויר ולעודד אנשים להחליף לרכבים חדשים יותר שפולטים מעט אוויר "מלוכלך".
כיום פירוק רכבים מתבצע באופן פרטי במגרשי פירוק שפזורים בכל רחבי הארץ. אנו ממליצים לכם מאוד לוודא שמדובר במגרש פירוק אמין ומקצועי עם אוזן קשבת וזמינות יתרה, כל זאת  בכדי שהרכב שמכרתם לפירוק לא יחזור אל הכביש בעתיד.

שאלת השאלות! אתם לא לבד, ישנם הרבה בעלי רכבים שמבצעים מכירה של לפירוק, רכב שלא נוסע או מושבת למגרש הפירוק. ומגרשי הפירוק קונים גם רכבים שירדו מהכביש ולא כשירים לנסיעה או שלא יכולים להניע אפילו. כתוצאה מכך ולעזרה ללקוחות, ישנם אל מעט מגרשי פירוק אשר מספקים שירותי גרירה ממקום הימצאו של הרכב (אצלנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" תקבלו גרירה במתנה על כל מכירה!

זאת שאלה כללית משתנה מרכב לרכב וכל מקרה לגופו, אבל ברוב המקרים, התשלום עבור רכב לפירוק משתנה בהתאם לסוג הרכב, שנתון הייצור שלו ומצב הרכב, האם הוא נוסע? האם הוא מושבת? וכו'. ברוב המקרים, התשלום על הרכב יעמוד על כ- 10% מערכו.

לפני שאנו מבצעים מכירה של הרכב שלנו למגרש פירוק רכבים, יש לגשת ל"משרד הרישוי" ולבטל את הרישיון של הרכב. את ביטול הרישיון תוכלו לעשות בעצמכם, או על ידי מיופה כוח מטעמכם, כשעליכם להגיע עם תעודת זהות ורישיון הרכב ולמלא בקשה לביטול רישום הרכב. לאחר הגשת הבקשה, תקבלו אישור זמני ל- 48 שעות לנסיעה ברכב עד למגרש הפירוק, ולאחר מכן יהיה אסור לנהוג בו. אנו ב"היפר קונה רכבים לפירוק" נעשה את כל העבודה ה"שחורה" במקומכם ולא תצטרכו לעשות כלום!

כמו שהזכרנו למעלה, בעבר אכן  הייתה תכנית "גריטת רכבים" מטעם המדינה אולם היא כבר הסתיימה.
התכנית הוקמה במטרה לצמצם באופן משמעותי את כמות הרכבים הישנים, אלו שהם בני למעלה מ-20 שנה, שמזהמים ואינם בטיחותיים על הכביש. במסגרת התכנית בעלי רכבים קיבלו תמריץ כלכלי של 3,000 ₪ בתמורה לגריטת הרכב שלהם. עם זאת הרכבים נדרשו לעמוד בקריטריונים שונים כדי לקבל את התמריץ.

קישורים למידע חיוני

לקוחות ממליצים

אביב סער
קרא עוד
תודה לרפאל על השירות האיכותי, אזה בנאדם, אמין מאד, אני ממליץ לכל מי שיש רכב לפירוק שיצור קשר עם פירוקי
רוני משה
קרא עוד
תודה רבה לצוות פירוקי, נתנו לי הערכת מחיר בטלפון, הגיעו ראו את הרכב וגררו אותי, אני בהחלט ממליץ על החברה האלה.
רמי עגמון
קרא עוד
הייתה ברשותי מזדה ישנה, ישבה המון זמן בחניה ליד הבית, רציתי להעיף אותה לפח, דיברתי עם פירוקי באו שילמו מזומן ולקחו את הרכב, תענוג
שי ניסן
קרא עוד
הגיע אלי מהר, קנה את הרכב תוך 10 דקות קיבלתי תשלום במזומן והעברת בעלות ,ממש מקצועי ואמין מומלץ מאוד.
יוסף כרמית
קרא עוד
מהשיחה הראשונה עד שכבר מכרתי את האוטו ונפטרתי ממנו לא עברה אפילו שעה אחת! רפאל התותח תמשיך ככה!
אילנית הרוש
קרא עוד
חייגתי, ענה לי בחור בשם רפאל, עוד מהשיחה קיבלתי ייעוץ ואת כל ההסברים, בסוף החלטתי שאני כן הולכת על זה. תודה לרפאל האלוף.
אלון יצחק
קרא עוד
חיפשתי באינטרנט והגעתי לכמה אנשים שלא כל כך היה להם סבלנות להסביר לי, עד שהגעתי לרפאל ועוד מהשיחה הבנתי שלו אני רוצה למכור את הרכב וככה היה. יישר כח!
הקודם
הבא
דילוג לתוכן